Technológie 11. dubna 2018   14:56  |  redakce

Facebook bude mať do 5 až 10 rokov technológiu, ktorá odstráni nenávistné komentáre

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg. / tasr/ap
Faceboook bude do piatich až desiatich rokov disponovať umelou inteligenciou, ktorá automaticky odstráni nenávistné statusy a komentáre ešte pred ich publikovaním. Počas svojho vystúpenia pred Kongresom to povedal zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg.

Zuckerberg pred americkým Kongresom vysvetľoval škandál s analytickou spoločnosťou Cambridge Analytics, ktorá zneužila dáta 87 miliónov používateľov Facebooku. Na pretras sa dostali aj nenávistné statusy a to ako ich chce Facebook riešiť. 

Zuckerberg povedal, že Facebook už disponuje softvérom, vďaka ktorému úspešne bojuje s teroristickou propagandou. Facebook chce mať do konca roka 2018 až 20 000 zamestnancov, ktorí budú riešiť bezpečnosť užívateľov. Podľa Zuckerberga je drvivá väčšina obsahu pridávaného Islamským štátom alebo Al-Kájdou odstránená ešte predtým ako ho niekto zhliadne.

"Ja som Facebook založil, ja ho vediem a ja som zodpovedný za to, čo sa v ňom deje," povedal Zuckerberg na úvod svojej výpovede vysielanej v priamom prenose americkými televíziami a dodal, že Facebooku sa nepodarilo ochrániť svojich užívateľov a ich súkromie.
"Teraz je zrejmé, že sme neurobili dosť pre to, aby tieto nástroje nemohol niekto zneužiť. To platí pre falošné správy, cudzie zasahovanie do volieb a prejavov nenávisti, ako aj ochrany súkromných údajov. Nevnímali sme našu zodpovednosť dostatočne komplexne, a to bola veľká chyba. Bola to moja chyba a je mi to ľúto," uviedol Zuckerberg pred približne 44 členmi amerického Kongresu.

Témy: Facebook
Ďalšie články
Reklama
Reklama